Perłowa rocznica, 30-lecia ROD "Kalinka"

Drukuj
Kategoria: Uroczystości
Utworzono: środa, 09, kwiecień 2014

PIŁA. Perłową rocznicę, 30-lecia obchodził w sobotę Rodzinny Ogród Działkowy Kalinka w Pile. Z okazji tych szczególnych urodzin wyróżniono wielu działkowców. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a dorosłych zaproszono na zabawę do białego rana.

- Dużo zdrowia i zapału do tworzenia dalszego piękna ogrodu i czerpania satysfakcji z efektów wniesionej pracy- pod takimi życzeniami dla działkowców podpisał się prezes ROD "Kalinka" Henryk Machnacz. Zdrowia i jak najmniej trosk życzyli także prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Marian Praczyk oraz były prezydent Piły, Zbigniew Kosmatka.

Z okazji XXX-lecia ogrodu odznaczenia związkowe otrzymali: Za zasługi dla PZD - Stanisław Biskupski; złotą odznakę zasłużony działkowiec- Henryk Siwkowski, Marian Ostaszewski; srebrną odznakę zasłużony działkowiec- Andrzej Marszał, Danuta Michalska, Alina Kordek, Halina Kozłowska, Jan Zieliński, Anna Drzewiecka, Zofia Zubilewicz, Eugenia Malinowska, Ryszard Kowałkowski, Mieczysław Ratajszczak, Zbigniew Korzec; brązową odznakę zasłużony działkowiec- Bogusław Wład, Eugeniusz Zbroniec, Tadeusz Podgajny, Julian Kordek, Antoni Kordek, Jerzy Skrypak, Stefan Słowik, Bożena Zdanowska, Halina Kasperek, Leokadia Gołębiowska, Aniela Piłat, Stanisława Lewandowska, Danuta Lipińska.

W konkursie na ładne i przyjazne działki nagrodzono: Justynę i Janusza Baron, Teresę i Jana Wojtkiewicz, Irenę i Zygmunta Klesa, Krystynę Kowalczyk, Annę i Zbigniewa Korzec, Kazimierę i Zygmunta Radtke, Barbarę i Jerzego Augustynowicz, Stanisławę i Stanisława Lewandowskich, Mariolę i Jarosława Skrzyńskich, Barbarę i Henryka Siwkowskich, Bożenę i Andrzeja Majewskich, Danutę i Józefa Goldstein, Marie i Zbigniewa Szopińskich, Marię i Ryszarda Kowałkowskich, Katarzynę Łasecką, Helene i Zenona Hoppe, Annę i Henryka Drzewieckich, Leokadię i Adama Gołębiowskich, Aniele i Tadeusza Piłat oraz Elzbietę i Bogdana Orchowskich.

W dalszej części sobotniej uroczystości przewidziano m.in. konkurs rysunkowy dla dzieci "Wspomnienie z rodzinnej działki", quiz z życia ogrodu i znajomości świata roślin, bieg w workach, wyczynowy bieg po kiełbaskę, grupową skakankę, przeciąganie liny, przenoszenie ziemniaka na łyżeczce, konkurs tańca na gazecie itp. Było zwiedzanie ogrodu i grochówka. Z okazji jubileuszu zaprezentowano kronikę ogrodu, przygotowano wystawy ogród "Kalinka" w obiektywie, oraz "Plony z naszego ogrodu". Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

źródło: http://dzienniknowy.pl

Facebook PZD

Copyright 2024. Joomla 1.7 templates. ROD "Kalinka" w Pile.