Perłowa rocznica, 30-lecia ROD "Kalinka"

Drukuj
Kategoria: Uroczystości
Utworzono: środa, 09, kwiecień 2014

PIŁA. Perłową rocznicę, 30-lecia obchodził w sobotę Rodzinny Ogród Działkowy Kalinka w Pile. Z okazji tych szczególnych urodzin wyróżniono wielu działkowców. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a dorosłych zaproszono na zabawę do białego rana.

- Dużo zdrowia i zapału do tworzenia dalszego piękna ogrodu i czerpania satysfakcji z efektów wniesionej pracy- pod takimi życzeniami dla działkowców podpisał się prezes ROD "Kalinka" Henryk Machnacz. Zdrowia i jak najmniej trosk życzyli także prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Marian Praczyk oraz były prezydent Piły, Zbigniew Kosmatka.

Z okazji XXX-lecia ogrodu odznaczenia związkowe otrzymali: Za zasługi dla PZD - Stanisław Biskupski; złotą odznakę zasłużony działkowiec- Henryk Siwkowski, Marian Ostaszewski; srebrną odznakę zasłużony działkowiec- Andrzej Marszał, Danuta Michalska, Alina Kordek, Halina Kozłowska, Jan Zieliński, Anna Drzewiecka, Zofia Zubilewicz, Eugenia Malinowska, Ryszard Kowałkowski, Mieczysław Ratajszczak, Zbigniew Korzec; brązową odznakę zasłużony działkowiec- Bogusław Wład, Eugeniusz Zbroniec, Tadeusz Podgajny, Julian Kordek, Antoni Kordek, Jerzy Skrypak, Stefan Słowik, Bożena Zdanowska, Halina Kasperek, Leokadia Gołębiowska, Aniela Piłat, Stanisława Lewandowska, Danuta Lipińska.

W konkursie na ładne i przyjazne działki nagrodzono: Justynę i Janusza Baron, Teresę i Jana Wojtkiewicz, Irenę i Zygmunta Klesa, Krystynę Kowalczyk, Annę i Zbigniewa Korzec, Kazimierę i Zygmunta Radtke, Barbarę i Jerzego Augustynowicz, Stanisławę i Stanisława Lewandowskich, Mariolę i Jarosława Skrzyńskich, Barbarę i Henryka Siwkowskich, Bożenę i Andrzeja Majewskich, Danutę i Józefa Goldstein, Marie i Zbigniewa Szopińskich, Marię i Ryszarda Kowałkowskich, Katarzynę Łasecką, Helene i Zenona Hoppe, Annę i Henryka Drzewieckich, Leokadię i Adama Gołębiowskich, Aniele i Tadeusza Piłat oraz Elzbietę i Bogdana Orchowskich.

W dalszej części sobotniej uroczystości przewidziano m.in. konkurs rysunkowy dla dzieci "Wspomnienie z rodzinnej działki", quiz z życia ogrodu i znajomości świata roślin, bieg w workach, wyczynowy bieg po kiełbaskę, grupową skakankę, przeciąganie liny, przenoszenie ziemniaka na łyżeczce, konkurs tańca na gazecie itp. Było zwiedzanie ogrodu i grochówka. Z okazji jubileuszu zaprezentowano kronikę ogrodu, przygotowano wystawy ogród "Kalinka" w obiektywie, oraz "Plony z naszego ogrodu". Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

źródło: http://dzienniknowy.pl

Biuletyn Informacyjny

W Biuletynie Informacyjnym KZ nr 6/2018 m.in. materiały z XX posiedzenia Krajowej Rady PZD z 14.03.2018 r., sprowadzanie z działalności Prezydium KR i Krajowej Rady PZD w roku 2017, otwarty plan pracy KR i Krajowego Zarządu na rok 2018, ocena projektu ustawy o zmianie niektórych ustawa w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego oraz informacja o szkoleniach dla nowych działkowców w okręgach PZD.

Więcej…

Informator Działkowca

Najnowsze wydanie Informatora Działkowca możesz już znaleźć na tablicach informacyjnych w swoim ogrodzie. Wśród najważniejszych informacji: "Nowy regulamin ROD wkrótce w ogrodach", "Wycinka drzew ozdobnych", "PZD ws. zmiany ustawy śmieciowej", "Dotacje dla ROD z budżetów gminy". Zachęcamy do czytania!

Więcej…

Zielona Rzeczpospolita

W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Wiosna w ROD 2018 - Walne zebrania w ROD, który w następnym tygodniu trafi do wszystkich ogrodów przeczytać można o m.in. o rejestracji znowelizowanego statutu PZD, opłatach za wodę wg nowego prawa wodnego, budowie siedzib dla Zarządów ROD, stanowisku PZD w spr. projektu ustawy reprywatyzacyjnej i pracach nad nowelizacją Regulaminu ROD. Ponadto w numerze: Przewodnik po walnych zebraniach, bezpieczeństwie w ROD, zasadach wycinki drzew i krzewów oraz przepisach dot. budowy altan na działkach. Zachęcamy do czytania, również w wersji on-line ! Przypominamy, że Zielona Rzeczpospolita jest przeznaczona dla działkowców i rozprowadzana bezpłatnie przez Zarządy ROD. Więcej…

Facebook PZD

Copyright 2022. Joomla 1.7 templates. ROD "Kalinka" w Pile.